Aktualności

Mieszkania dla żołnierzy, szkoła dla Torunia

 

4 lipca br. o 12:00 w siedzibie Urzędu Miasta Torunia podpisany został akt notarialny, który sfinalizował zamianę gruntów między Agencją Mienia Wojskowego i Miastem Toruń.

Dzięki temu na przekazanych przez AMW działkach przy ul. Strzałowej będzie mogła powstać szkoła,
a dodatkowo na Wałach Generała Sikorskiego miasto zyska tereny do wykorzystania pod usługi i inwestycje infrastrukturalne (drogę). W zamian Agencja otrzyma grunty przy ul. Trzcinowej, które będzie mogła przeznaczyć pod inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy oraz ul. Wapiennej – do zagospodarowania komercyjnego. Dodatkowo, zgodnie z ustaleniami obu stron, na konto AMW wpłynie pół miliona złotych

Podpisanie aktu notarialnego dotyczącego zamiany nieruchomości to rezultat kilkumiesięcznych starań i dobrej współpracy Agencji Mienia Wojskowego oraz miasta Torunia.

Podpisany akt notarialny i finalizacja zamiany gruntów sprawi, że Agencja Mienia Wojskowego zyska nowe działki pod realizację zabudowy mieszkaniowej dla żołnierzy, a mieszkańcy Torunia – szkołę i drogę. Przejęte nieruchomości Agencja przeznaczy na realizację swoich ustawowych zadań związanych głównie
z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP. W pierwszej kolejności pod inwestycje dla żołnierzy przeznaczone mają zostać tereny przy ul. Trzcinowej. Z uwagi na potrzeby mieszkaniowe w garnizonie Toruń (obecnie na mieszkanie oczekuje tam 28 żołnierzy) i uchwalony już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego teren będzie mógł zostać przeznaczony na realizację nowych mieszkań dla służących na tym terenie wojskowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsi żołnierze do gotowych mieszkań będą mogli się wprowadzić w 2021 roku.

________________________________________________________________________________

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker