Aktualności

Wystraszona mieszkanka Fordonu znalazła pod łóżkiem zaskrońca

W ostatnich dniach  mieszkańcy Starego Fordonu dwukrotne mieli okazje bliskiego spotkania z jednym z niegroźnych gadów zamieszkujących Polskę.
W ogródku przy rynku Starego Fordonu rodzina natknęła się na gada. Zaskroniec przy próbie złapania  uciekł w zarośla za siatką posesji.
Kolejne odwiedziny miały miejsce w zeszłym tygodniu. Do jednego z domów niedaleko rynku wieczorem przez okno wślizgnął się gad. Mieszkanka zauważyła go ok. godziny 23.00. Zwróciło jej uwagę dziwne zachowanie psa. W  kącie przy narożniku zobaczyła zwiniętego w „eskę” sporej wielkości gada.  Zaskroniec został schwytany i odwieziony następnego dnia do lasu koło Strzyżawy.
W związku z coraz częstym pojawianiem się tych stworzeń w środowisku miejskim chciałam poinformować że  zaskroniec nie jest jadowity.  Jest gadem płochliwym i  zazwyczaj unika ludzi. W przypadku zagrożenia może udawać martwego. W momencie spotkania z nim należy zachować ostrożność i a i nie robić mu krzywdy. W Polsce gad ten jest objęty całkowitą ochroną – pisze czytelniczka Dorota.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker