Aktualności
Popularne

W regionie pozostało tylko kilka otwartych kąpielisk

Pozostały jeszcze kąpieliska w Chmielniki, Pieczyskach, Borównie i Wąsoszu.
CHMIELNIKI
Linia nr 99 kursuje na trasie Plac-Kościeleckich – Stryszek – Brzoza – Chmielniki  – Prądocin – Januszkowo  – Nowa Wieś Wielka. Odjazdy z placu Kościeleckich odbywają się w odstępach co około półtorej godziny. Pierwszy autobus wyruszy o godzinie 9:30, a ostatni kurs z Chmielnik w stronę Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 21:34. Bilet jednorazowy na linię międzygminną kosztuje tyle samo, co bilet ważny w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy: zwykły – 3,00 zł, natomiast ulgowy – 1,50 zł.

PIECKI
Kąpielisko położone jest nad Jeziorem Jezuickim. Od 25 czerwca do końca wakacji kursuje specjalna miejska linia nr 99 (do Chmielnik). Na miejscu znajduje się nie tylko piaszczysta, zadbana plaża, ale też wypożyczalnia kajaków, łódek, rowerów wodnych i mała gastronomia.

BORÓWNO
Na kąpielisku skorzystać tutaj można z placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, pola namiotowego, placu kempingowego oraz przebieralni. Wstęp jest płatny! Najlepiej dotrzeć własnym transportem (polecamy wyprawę rowerową piękną trasą) lub autobusem.

PIECZYSKA
Mają one bogatą bazę turystyczną: wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmucha¬ne zamki, karuzele dla dzieci, a także liczne punkty gastronomiczne . Dojechać nad Zalew Koronowski można autobusem PKS oraz prywatnymi busami. Wstęp na plażę w Pieczyskach jest bezpłatny.

WĄSOSZ
Na terenie ośrodka znajduje się plaża, tereny rekreacyjne, boisko do piłki nożnej i siatkowej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego zaprasza po kajaki, rowery wodne i łodzie wiosłowe. Plażowicze mogą skorzystać z infrastruktury gastronomicznej. Na terenie ośrodka znajduje się camping i pole namiotowe z pełną infrastrukturą sanitarną, przyłączami prądu i wody.

SAMOCIĄŻEK
Wstęp na kąpielisko jest płatny, ale w zamian dostajemy nie tylko dostęp do czystej wody. Na miejscu znajduje się m.in. boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz parking strzeżony. Dojazd PKS-em

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker