Aktualności

Kolejne problemy przy budowie tramwaju do Fordonu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Czy nastąpią komplikacje w harmonogramie budowy linii tramwajowej do Fordonu? Procedura przetargowa może się wydłużyć nawet o miesiąc.

Tramwaj do Fordonu jedzie już od wielu lat. Zawsze brakowało wystarczająco dużych środków na udźwignięcie takiej inwestycji. Tym razem plan budowy linii tramwajowej do Fordonu jest częścią dużo większego projektu BiT City. Wielomilionowa inwestycja jest współfinansowana ze środków z Unii Europejskiej. Niestety jeśli linia tramwajowa do Fordonu nie zostanie na czas oddana, to pod dużym znakiem zapytania stoi powodzenie realizacji projektu szybkich połączeń pociągowych między Bydgoszczą i Toruniem.

Póki co realizacja budowy linii tramwajowej do Fordonu napotyka na same problemy. Najpierw upadło biuro projektowe. Teraz przedłuża się przetarg na firmę, która wykona całą budowę. Dwie spółki ZUE i Astalidi, które zostały odrzucone w pierwszym etapie złożyły odwołania. Krajowej Izby Odwoławcza ma dwa tygodnie na ogłoszenie terminu rozprawy. Żeby harmonogram budowy tramwaju nie został zagrożony, budowa tramwaju musi się rozpocząć w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker