Aktualności

Rozpczęrto prace przy budowie tramwaju do Fordonu.

W ramach budowy linii tramwajowej do Fordonu rozpoczęto wycinkę drzew przy ulicy Lewińskiego.

„Tramwaj Fordon „Sp. z o.o. zawarła kontrakt na wykonanie robót budowlanych dla realizacji Projektu pn.: „Budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon z przebudową układu drogowego w Bydgoszczy” z Konsorcjum, którego Liderem jest Firma „Gotowski” Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o.

Linia tramwajowa połączy ulicę Wyścigową z ulicą Geodetów. Estakada powstanie nad ulicami Fordońską, Kamienną oraz stacją Bydgoszcz-Wschód. Dalej trasa będzie przebiegać ulicami Lewińskiego, Akademicką i Andersa aż do pętli przy ulicy Geodetów. Budowa musi być zakończona do października 2015 r. W przeciwnym wypadku  miasto może utracić dofinasowanie z UE. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest 290 mln.

Firma „Gotowski” w zeszłym tygodniu przejęła od miasta plac budowy. Najpierw pracowali geodeci Obecnie usuwane są drzewa i krzewy na 5 kilometrowym odcinku wzdłuż ulicy Lewińskiego. Prace prowadzi specjalistyczna firma z Niemcza. Drwale i pilarze oczyszczają pas o szerokości 12 metrów. Wycinka potrwa do końca roku. W wykarczowanych miejscach zostaną położone podwójny tory tramwajowe. W grudniu rozpoczną się prace ziemne mówi Członek Zarządu Spółki „Tramwaj Fordon”, Maciej Kozakiewicz. „

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker