Aktualności

Imprezy w Ostromecku

W najbliższą niedzielę, 20 padziernika br.,  o godzinie 16.00 MCK zaprasza do Ostromecka na koncert fortepianowy Mariusza Klimsiaka poświęcony pamięci Felicji Gwincińskiej. Wstęp wolny.

Znakomity bydgoski pianista, Mariusz Klimasiak, uczestnik i laureat licznych festiwali w kraju i za granicą uczci pamięć zmarłej przed kilkoma dniami Felicji Gwincińskiej

. „Matka Miasta” bo tak nazywano panią Felicję, była wieloletnią przewodniczącej rady miasta. Społecznie pełniła funkcję prezesa Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Kilka dni przed śmiercią otrzymała tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy. Felicja Gwińcińska zmarła dnia 10.10.2013, w wieku 74 lat.

Mariusz Klimsiak zadebiutował z orkiestrą mając lat 15. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest Laureatem III Konkursu Muzyki XX Wieku w Warszawie, Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku oraz III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas koncertu w Pałacu Nowym w Ostromecku wykona m.in. utwory Johannesa Brahmsa, Franza Liszta oraz Fryderyka Chopina.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker