Aktualności

AKCJA CHARYTATYWNA W PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNYM „BOROWIKI”

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Te wciąż aktualne słowa  Jana Pawła II towarzyszyły dzieciom oraz pracownikom Przedszkola Niepublicznego „Borowiki” oraz   „Borowik” podczas czwartej edycji akcji charytatywnej.

Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali przedstawienie pt. „Wędrówka do betlejemskiej stajenki”, które wystawione zostało w gościnnych murach parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy. W inscenizacji w rolę aktorów wścieli się pracownicy przedszkola, dzieci natomiast tworzyły anielski chór. Całości towarzyszył niezwykle podniosły nastrój oraz szczytny cel.

Podczas całej uroczystości trwał kiermasz oraz loteria, z której dochód został przekazany na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Łatwo pomagać” – dzieci z oddziału onkologicznego szpitala im. A.  Jurasza w Bydgoszczy.

Nauczycielom i dzieciom udało się zebrać kwotę: 5156,40 zł.

Dzieci po raz kolejny przekonały się, że „bycie dobrym nie polega na byciu uprzejmym, tylko na pomaganiu, współczuciu i obdarowywaniu innych bez  niczego   w zamian, a co najważniejsze cieszeniu się  z tego, że zrobiło się coś dla innego człowieka”. Tak piękna inicjatywna nauczycieli z Przedszkola Niepublicznego Borowik oraz Borowiki będzie kontynuowana również w kolejnych latach.

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker