Aktualności

Przywrócić życie na torze regatowym

Udało się zatrzymać degradację toru regatowego. Zakupiono nowe pomosty, maszyny startowe i kosiarkę do wodorostów. Co z częścią rekreacyjną dla mieszkańców?

W ubiegłym roku opracowane zostało studium, wytyczające kierunki, w jakich powinien zmieniać się obszar wzdłuż ul. Witebskiej. Eksperci uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców. Koncepcja zakłada, między innymi, stworzenie plaży, miejsca do grillowania i biwakowania, wypożyczalni sprzętu wodnego, parkingu. Na razie udało się odnowić urządzenia służące kajakarzom. Zakupiono estetyczne pomosty i nową maszynę startową. Na torze pracuje także łódź kosząca wodorosty.

Ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie przepustu łączącego tor z wodami Wisły.

– Pozwoli to osiągać lepsze warunki do rozgrywania zawodów. Uzyskamy w ten sposób efekt tłumienia fal na linii mety oraz wymusimy ruch wody w końcowej części toru, co będzie zapobiegać jego zamulaniu i zbieraniu się różnych osadów – tłumaczy Anna Strzelczyk-Frydrych z Zespołu Prasowego UM.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, możliwe, że na przepuście powstanie kolejna mała elektrownia wodna. Dawałoby to szansę na to, że znajdzie się inwestor gotowy sfinansować przynajmniej część prac. Niektóre zadania – związane z rewitalizacją tych terenów – ratusz chciałby realizować w oparciu o fundusze unijne, które będą do dyspozycji województwa w latach 2014-20. Na razie nie są jednak znane kryteria ich podziału.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker