Aktualności

W Brdyujściu będzie można wypożyczyć rower wodny lub motorówkę

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Na Torze Regatowym w poprzednich latach otwarta została bezpłatna wypożyczalnia rowerów wodnych. Kupiono do tego celu również pomost. Teraz zostaną dokupione motorówki. Wypożyczalnia funkcjonuje przy przystani Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście.  To wszystko powstało dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

W tym roku powstaną m.in. wiaty, które ułatwią korzystnie i przechowywanie sprzętu. Przed wakacjami planowany jest też zakup łodzi wyposażonych w silnik i wybrukowanie placu przy wiatach. Szacowany koszt tych zadań to około 90 tysięcy złotych. W Brdyujściu można z bliska oglądać m.in. zrewitalizowaną śluzę łączącą Tor Regatowy z Wisłą. Wytyczony został tam szlak spacerowy.

Jak wypożyczyć rower?

Wypożyczenie jest nieodpłatne. Wystarczy okazać dowód osobisty, zaakceptować regulamin i podpisać umowę.Dla każdej osoby wydajemy kamizelkę asekuracyjną. Posiadamy standardowe kamizelki w rozmiarach od 30kg w górę. W specjalistyczne zabezpieczenia należy wyposażyć się osobiście.

W tym roku wypożyczalnia rowerów ruszy na  przełomie maja i czerwca. Więcej informacji o zasadach bezpłatnego korzystania ze sprzętu wodnego w Brdyujściu znajduje się na stronie Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście.
http://ksw.bydgoszcz.pttk.pl/?page_id=2543

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker