Aktualności

Czas na piknik w Ostromecku

„Letni piknik (nie tylko) dla Seniorów” to projekt integrujący różne grupy wiekowe.

We wspólnej zabawie uczestniczyło kilkaset osób w wieku od lat 2 do 90-ciu. Mieszkańcy województwa Kujawsko – Pomorskiego, którzy w niedzielę odwiedzili Kompleks Pałacowo-Parkowy w Ostromecku koło Bydgoszczy nie mogli narzekać na nudę.

 – Pikniki cyklicznie organizowane przez Miejskie Centrum Kultury przy współudziale Bydgoskiej Rady Seniorów mają na celu międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Jest to również okazja do prezentacji dorobku twórczego osób „trochę wcześniej urodzonych”. Głównym celem imprezy jest przede wszystkim wspólna zabawa ludzi w różnym wiekumówi organizatorka pikniku, Hanna Parucka z MCK Bydgoszczy.

– Pod pretekstem wakacyjnego spotkania na trawie zaprosiliśmy do wspólnego uczestnictwa w procesie twórczym wielu znanych artystów. Na pałacowych tarasach wystąpił w lekkim repertuarze śpiewak operowy, Krzysztof Filasiński. W tańcach różnych krajów zaprezentowała się Formacja Taneczna działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy UTP. O swoich pracach malarskich i technikach ich tworzenia opowiadał z kolei plastyk, Grzegorz Pleszyński. Wspólne tańce i śpiewy walnie przyczyniły się do szeroko rozumianej integracji międzypokoleniowejdodaje Andrzej Gawroński, instruktor MCK.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker