Aktualności

Fordon Cały Dzień Dobry po raz drugi!

Niecodzienne wydarzenie w największej dzielnicy miasta – Fordon Cały Dzień Dobry 2013. To impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę 6 lipca w samym sercu Fordonu odbędzie się druga edycja Fordon Cały Dzień Dobry. Co to takiego? To całodniowe wydarzenie pełne sportowej rywalizacji, to koncert cenionych polskich zespołów, bitwa taneczna najlepszych tancerzy w mieście, pokaz sztuki graffiti i wiele wiele więcej.

Startujemy o godzinie 9, wtedy na boisko wkroczą pierwsze drużyny streetball’owe. Turniej rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: Open i U16. Zasady gry będą oparte o federację FIBA. Drużyny powalczą o puchar prezydenta miasta.

Dzień przed imprezą (5 lipca) w Kinie Orzeł niesamowita gratka dla fanów streetball’u. Projekcja filmu Doin’t it in the Park, pokazującego korzenie koszykówki ulicznej prosto z Nowego Jorku. Bilety w cenie: 14 zł normalny, 11 zł ulgowy, do nabycia w kasach w Kina Orzeł.

Przez cały dzień znani w mieście twórcy graffiti z grupy Myseria będą tworzyli niepowtarzalne obrazy na ścianach garaży. Będzie można przyjrzeć się ich działaniom. Wieczorem uczestnicy będą oglądać efekty pracy.

Nie zapominamy także o najmłodszych. Będą mogli oni spróbować swoich sił w zorganizowanym specjalnie na ten dzień biegu z przeszkodami na czas.

Tancerze z grupy Flexi, znanej z programu telewizyjnego Mam Talent rozegrają na scenie prawdziwa bitwę taneczną. Będzie gorąco!

Na zakończenie dnia odbędzie się koncert B.O.K., jednego z największych odkryć muzyki hip-hopowej w Polsce ostatnich miesięcy. Pochodzący z Bydgoszczy zespół wystąpi z całym live bandem. Na scenie pojawi się także warszawska grupa Mama Selita, która da pierwszy w swojej karierze koncert w naszym mieście. Zespół grający muzykę z pogranicza punk’u i rock’a zawsze gra na 100 procent.

Poza tym szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, mini targi handlowe, warsztaty z gry na perkusji, nauka salsy, pilates, dla spragnionych ogródek piwny, a dla głodnych grill.

Po koncertach oficjalne after party w pubie Jack, na którym zagra bydgoski DJ In-Deed, którego muzyka dotarła już za ocean. Pojawi się także DJ Ike z Torunia, polski DJ i producent muzyczny, związany ze sceną hip-hopową i drum&bassową. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru będzie Steve Nash, Łódzki muzyk, który w zeszłym roku wygrał wraz z DJ’em Funktion Mistrzostwa Świata International DJ Association 2012. Jako support zagrają STEREO:TYP oraz GRUESOME. Bilety w cenie 5 zł do nabycia u organizatorów Fordon Cały Dzień Dobry oraz w pubie Jack.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker