Aktualności

„Tramwaj Fordon” – kolejne opóźnienia

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Nastąpiły kolejne przesunięcia terminów związane z wyłonieniem zwycięzcy przetargu na budowę linii tramwajowej do Fordonu.

Pięć konsorcjów ubiega się o kontrakt na „Budowę linii tramwajowej do dzielnicy Fordon z przebudową układu drogowego w ciągu ulic Fordońskiej, Lewińskiego, Akademickiej, Andersa i węzłem integracyjnym w obszarze stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód w Bydgoszczy”. Wyłonione we wstępnym przetargu firmy zadały do chwili obecnej spółce „Tramwaj Fordon” ponad 400 szczegółowych pytań dotyczących realizacji projektu. Wygląda na to, że część z nich została zadana jedynie po to, aby wydłużyć czas przeznaczony na składanie ofert. W związku z koniecznością udzielenia odpowiedzi, spółka przesunęła termin składania ofert do 7 lipca br.

Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem budowa musi być zakończona do lipca 2015 r. Już w chili obecnej widać , że ten termin jest mało realny. Opóźnienie w realizacji mogą spowodować, że Unia Europejska nie pokryje przynajmniej części tej inwestycji.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker