Aktualności

Komisariat w Fordonie jak nowy

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Fordoniacy mijający komisariat przy ulicy Wyzwolenia 122 od dawna mogli podziwiać jego nową elewację, ale dopiero dziś odbyło się uroczyste otwarcie.

Kompleksowy remont budynku został sfinansowany z budżetu Policji i środków przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Powiat Bydgoski. Roboty budowlane, dokumentacja projektowa i wyposażenie kosztowały 1,94 mln złotych. Z czego 170 tysięcy przeznaczono na wyposażenie. Kompleksowy remont budynku polegał na wymianie instalacji grzewczych, elektrycznych, dociepleniu elewacji, wymianie posadzek, stolarki drzwiowej w całym obiekcie oraz na nadbudowie części parterowej, w której mieszczą się teraz szatnie i pomieszczenia sanitarno-higieniczne. Ponadto Dostosowano budynek do przepisów przeciw pożarowych, bhp i sanitarnych. Biura komisariatu wyposażono w nowe meble biurowe i zagospodarowano teren wokół budynku. Większość środków przeznaczonych na remont pochodziła z budżetu Policji.

Podczas uroczystego otwarcia wstęgę przecięli Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Zgłobicki, Wicestarosta Bydgoski Zbigniew Łuczak oraz Komendant Komisariatu Bydgoszcz-Fordon podinsp. Adam Jarosz.

Budynek komisariatu pierwotnie powstał jako zaplecze budowy osiedla mieszkaniowego Fordon w latach 90-tych, a następnie został adoptowany na potrzeby Policji. Ponieważ obiekt przestał spełniać odpowiednie standardy obsługi interesantów i pracy funkcjonariuszy podjęto decyzję o kompleksowym remoncie. Prace budowlane rozpoczęto w czerwcu 2012 roku.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker