Aktualności

Komisariat w Fordonie jak nowy

Fordoniacy mijający komisariat przy ulicy Wyzwolenia 122 od dawna mogli podziwiać jego nową elewację, ale dopiero dziś odbyło się uroczyste otwarcie.

Kompleksowy remont budynku został sfinansowany z budżetu Policji i środków przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Powiat Bydgoski. Roboty budowlane, dokumentacja projektowa i wyposażenie kosztowały 1,94 mln złotych. Z czego 170 tysięcy przeznaczono na wyposażenie. Kompleksowy remont budynku polegał na wymianie instalacji grzewczych, elektrycznych, dociepleniu elewacji, wymianie posadzek, stolarki drzwiowej w całym obiekcie oraz na nadbudowie części parterowej, w której mieszczą się teraz szatnie i pomieszczenia sanitarno-higieniczne. Ponadto Dostosowano budynek do przepisów przeciw pożarowych, bhp i sanitarnych. Biura komisariatu wyposażono w nowe meble biurowe i zagospodarowano teren wokół budynku. Większość środków przeznaczonych na remont pochodziła z budżetu Policji.

Podczas uroczystego otwarcia wstęgę przecięli Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Zgłobicki, Wicestarosta Bydgoski Zbigniew Łuczak oraz Komendant Komisariatu Bydgoszcz-Fordon podinsp. Adam Jarosz.

Budynek komisariatu pierwotnie powstał jako zaplecze budowy osiedla mieszkaniowego Fordon w latach 90-tych, a następnie został adoptowany na potrzeby Policji. Ponieważ obiekt przestał spełniać odpowiednie standardy obsługi interesantów i pracy funkcjonariuszy podjęto decyzję o kompleksowym remoncie. Prace budowlane rozpoczęto w czerwcu 2012 roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker