Aktualności

Szwedzkie tempo przy budowie Ikei

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Na zlecenie koncernu Ikea na terenie dawnego Rometu trwają prace przy budowie drogi dojazdowej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej.

Obiecywana od 13 lat IKEA jest cały czas jedynie w sferze projektów. Wciąż nie wiadomo, kiedy powstanie salon w Bydgoszczy. Według planów sklep mieć dwa poziomy i około 30.000 metrów kwadratowych powierzchni. W Polsce działa osiem centrów handlowych tej sieci. Bydgoszczanie najczęściej jeżdżą do Gdańska lub Poznania.

Miasto wydało zgodę na postawienie w tym miejscu centrum handlowego pod warunkiem przebudowy układu komunikacyjnego. Obecnie realizowany jest łącznik pomiędzy ulicami Wiślaną i Łowicką. Równocześnie z budową drogi powstaje sieć wodno-kanalizacyjna. Docelowo będzie przebudowany węzeł komunikacyjny na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej, Łowickiej i Rejewskiego. Wjazd i wyjazd ze sklepu będzie prowadził przez dwupoziomowe skrzyżowanie, podobne do tego przy Auchan. Ikea prawdopodobnie zdecydowała się na prowadzenie tych prac, gdyż wkrótce straci ważność wydane na trzy lata pozwolenie na budowę układu drogowego. Gdyby pozwolenie wygasło, to całą procedurę trzeba byłoby rozpocząć od początku.

Firma ma wszystkie pozwolenia niezbędne do budowy centrum handlowego w Bydgoszczy. Decyzję o rozpoczęciu inwestycji musi jednak podjąć zarząd Ikei w Szwecji.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker