Piątek 24 lutego 2017
Miłosz Sałaciński

Miłosz Sałaciński

W skład smogu wchodzą szkodliwe związku chemiczne, których wdychanie stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nazwa „smog” stanowi zlepek dwóch angielskich słów: smoke (oznaczającego dym) oraz fog (mgła).  Jest to nienaturalne zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku zanieczyszczenia powietrza oraz zamglenia i bezwietrznej pogody.

To będzie ostatni element naprawy torowiska.  W planach jest zlikwidowanie naprężeń szyn na 500 metrowym łuku w ciągu ulicy Lewińskiego.

Projekt nowej sieć szkół publicznych w  Fordonie  to efekt wielotygodniowych prac i kilkudziesięciu spotkań z zainteresowanymi stronami, w tym nauczycielami, pracownikami szkolnych administracji i obsługi oraz rodzicami.  W Fordonie mają powstać 2 nowe podstawówki. Gimnazjum nr 5 przy ul. Berlinga 17 przekształci się w SP nr 70 a Gimnazjum nr 54 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Berlinga 13w SP nr 71 Mistrzostwa Sportowego.

Około godziny 18.30 doszło do wypadku na ul. Fordońskiej koło nr 156 przy stacji paliw. Zderzyły się dwa Fordy: Focus i Fiesta. Dwóch poszkodowanych kierowców pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zatwierdzili nową siatkę szkół w Fordonie. Ostateczna decyzja należy do kuratora i zapadnie w marcu br. W tej utworzenia podstawówki przy ul. Gawędy 5 napisała do redakcji InfoFordon matka niepełnosprawnego dziecka, Ewa Bagniewska z osiedla Bajka.

Groźny pożar dachu w domu jednorodzinnym przy ul. Modrzewiowej w Koronowie. Ogień pokazał się około godziny 17.00. Do akcji gaśniczej skierowano 5 zastępów strażaków.

Monika Matowska nową przewodniczącą bydgoskiego klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Zastąpiła  na tej funkcji Macieja Zegarskiego, który na poprzedniej sesji  zrezygnował z mandatu.

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa apeluje do mieszkańców  Fordonu o zaangażowanie się w plebiscyt dotyczący zmiany nazw  ulic w dzielnicy. Głosy mieszkańców z proponowanymi  NOWYMI nazwami ulic zostaną przekazane do Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Za rozbój odpowie sprawca ujęty wczoraj przez dwóch świadków. Mężczyzna napadł na 75-letnią kobietę. Świadkowie zdarzenia bez wahania udzielili jej pomocy oraz podjęli skuteczny pościg za złodziejem. 35-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Strona 1 z 86