Czwartek 23 listopada 2017
Meritum
Miłosz Sałaciński

Miłosz Sałaciński

wtorek, 21 listopad 2017 11:21

13 osób rannych w zderzeniu na os. Eskulapa

Troje kierujących i dziesięcioro pasażerów karetki zabrały do szpitali po zderzeniu trzech samochodów na ul. Zamczysko w Bydgoszczy.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 24-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie. Do sprawy została zatrzymana też 16-latka, która będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym. Na ich trop wpadli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku, który miał miejsce 30 września 2017 roku około godziny 18:00 w Bydgoszczy przy przystanku tramwajowym Perłowa/Toruńska.  Przy tramwaju linii nr 7 został zauważony mężczyzna z obrażeniami ciała który zmarł w szpitalu. Świadkowie  proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę sierż.szt. Pawłem Hinc pod nr telefonu 52-588-15-38, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  pod całodobowym numerem 52 588-15-59.

Komisja Dyscyplinarna Collegium Medicum wyznaczyła studentowi Lali H. oskarżonemu o agresję fizyczną w stosunku do Devan T.  karę nagany z ostrzeżeniem. Oskarżony okazał skruchę. Jego 23-letnia  partnerka, obywatelka Danii urodzona na Sri Lance, wnioskowała o jak najniższa karę.

Wydział Uprawnień Komunikacyjnych informuje, że od 13 listopada 2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło ogólnopolski system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) .W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia przy załatwianiu wszelkich spraw związanych z rejestracją pojazdów.

 Policja rozpoczyna nabór na kolejną edycję programu prewencyjnego "50 + na drodze". W planie szkolenia są wykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych i zmiany w przepisach ruchu drogowego. Przeprowadzone zostaną  ćwiczenia praktyczne z doskonalenia techniki jazdy.  Zajęcia odbędą  się w dniach 8 – 9 grudnia 2017 roku.

Bydgoscy posłowie: Paweł Olszewski oraz Michał Stasiński wysłali pismo do Mariusza Błaszczaka. Spór dotyczy  przyczyn powstania siniaków u zatrzymanych braci.  Jest podejrzenie, że bracia P. zostali pobici. Prowadzone jest postępowania dyscyplinarne przez samą policję.

Od dnia 18.11.2017 r. w związku z oddaniem do ruchu nowego układu drogowego na osiedlu Eskulapa, zmianie ulegną trasy przebiegu linii nr 73 i 82. Dodatkowo na liniach autobusowych nr 81 i 69 zacznie funkcjonować nowy przystanek pn. Matki Teresy z Kalkuty/Romanowskiej.

Dzięki szybkiej reakcji policjanci uratowali 31-letniego mężczyznę, który po przejściu przez barierki na ul. Stary Port stracił równowagę i wpadł do Brdy . Jak się okazało był to "rozbawiony" turysta z Hiszpani. Bez chwili wahania do wody wskoczył st. post. Paweł Tabaczyński, który pomógł mu dopłynąć do brzegu.  Tam oczekiwali  już st. sierż. Tomasz Grechuta oraz świadek zdarzenia.

Strona 1 z 224