Styl życia

Wybieg dla psów na Osiedlu Tatrzańskim. Miasto podało informację odnośnie inwestycji

Na Osiedlu Tatrzańskim, od strony ul. Rataja, miał powstać wybieg dla psów. Powstanie czy nie?

Miasto rozważało budowę ogrodzonego wybiegu dla psów na Osiedlu Tatrzańskim. Chciało go stworzyć w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja byłaby zlokalizowana na działce nr ew. 17 obręb 408 przy ul. Rataja, czyli w pobliżu Osiedla Szybowników. Teren tam jest mocno nachylony. Już w ubiegłym roku mówiono, że taki wybieg powstanie w tej części Fordonu, ale to w bieżącym roku ratusz wykonał konkretny krok w tym zakresie.

Roboty miały rozpocząć się od uporządkowania terenu i wyrównania powierzchni pod przyszły plac. – Zakres robót obejmie budowę wybiegu dla psów z nowymi urządzeniami z podziałem na dwie strefy: dla małych psów oraz dla dużych psów. Każda ze stref będzie posiadała strefę wejściową (śluzę) oraz strefę dla psów. Wybieg dla psów przewiduje również zagospodarowanie terenu w elementy zabawowe oraz małą architekturę – informował Urząd Miasta Bydgoszczy.

26 kwietnia 2024r. miasto opublikowało na Platformie Zakupowej zapytanie ofertowe odnośnie planowanej inwestycji. Wartość zamówienia określono do 130 000 złotych netto. Termin składania ofert minął 6 maja br. Wydział Inwestycji bydgoskiego ratusza przekazał informację w tej sprawie. – Postępowanie zostało unieważnione z powodu kwot ofert przewyższających środki przeznaczone na to zadanie.

Nie wskazano, o jakie konkretnie kwoty chodziło, natomiast taka informacja oznacza, że wybieg dla psów przy górkach na ul. Rataja w najbliższym czasie nie powstanie.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker