Styl życia

Odnalazła się na emeryturze

Elżbieta Rogowska jest słuchaczką Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UKW w Bydgoszczy. Po zakończeniu kariery zawodowej w jednym z bydgoskich urzędów aktywnie zaangażowała się w działalność związaną ze sztuką.Jak sama mówi odkąd pamięta muzyka i malarstwo stanowiły bardzo ważną część jej życia.

Pochodzi z Inowrocławia gdzie uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz I Liceum Ogólnokształcącego  im.Jana Kasprowicza. Dalsza nauka i losy życiowe przywiodły ją do Bydgoszczy gdzie mieszka już pół wieku. 

Już w dzieciństwie  pokochała muzykę i zdecydowanie miłość do muzyki była pierwsza. Później  przyszło zainteresowanie malarstwem.Wspominając dom rodzinny i pierwsze kroki stawiane w muzyce na potrzeby konkursu zorganizowanego przez „Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”napisała krótkie opowiadanie zatytułowane „List do córki” .Utwór spotkał się z uznaniem jury i otrzymała bardzo przychylną recenzję.

Na IX Juwenaliach  Senioralnych w Warszawie zdobyła III nagrodę w kategorii literatura za opowiadanie o kobiecie , która po przejściu na emeryturę próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Aktywnie uczestnicząc w życiu na KUTW-ie założyła grupę artystyczną „Teatrzyk”dla,której napisała kilka scenariuszy  jednocześnie reżyserując i występując jako akompaniatorka w przedstawieniach.

Drugą miłością jej życia jest malarstwo.Świat malarstwa realizuje farbami olejnymi ,które w idealny sposób wydobywają z jej wyobraźni światło i cień ,a przede wszystkim kolor.Inspirują ją przede wszystkim impresjoniści postimpresjoniści i fowiści.Głównym motywem w jej twórczości jest kobieta. Wzięła udział w licznych wystawach malarskich zarówno w indywidualnych jak i zbiorowych. Dwukrotnie jej obrazy zostały pokazane na wystawach pokonkursowych im. T.Ociepki.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker