Styl życia

Wódka weselna – jaką wybrać

Poznaj ofertę wódek weselnych od Toruńskich Wódek Gatunkowych

Niegdyś zdobycie dobrej wódki na wesele było prawdziwą sztuką, a jej „organizowanie” rozpoczynało się na długo przed datą ślubu. Dziś wódek – wyborowych, premium czy luksusowych – nie brakuje. Wielu podkreśla, że nie ma dobrego wesela bez dobrej wódki. Niekiedy jednak przyszli państwo młodzi zastanawiają się, jaką swoim gościom zaproponować wódkę na wesele.

Wódka na wesele

Osoby, które dysponują odpowiednim budżetem, mogą przy organizacji wesela skorzystać z usług barmana. Ten będzie wiedział doskonale, co zrobić z wódką weselną i poda ją gościom nie tylko w tradycyjnej formie – mocno zmrożoną, do bezpośredniego spożycia. To właśnie dobrej jakości wódka stanowi bazę dla większości drinków. Wódka w drinkach nie jest właściwie wyczuwalna, przez co sięgają po nią chętnie osoby, które zwykle nie decydują się na picie jej wprost z kieliszków.

To wreszcie wódka weselna jest podstawą wszelkiej maści wygłaszanych na weselu toastów. Trudno sobie wyobrazić wznoszenie toastu na przykład kuflem piwa. Wcześniej to młodzi, wchodząc do sali weselnej, otrzymują dwa kieliszki, w jednym jest woda, a w drugim – wódka. Kto trafi na kieliszek wódki, ten będzie rządził w małżeństwie. W naszej tradycji leży też organizowanie rozmaitych weselnych zabaw i konkurencji. Ich zwycięzcy zyskują często „prawo” zatańczenia z panną młodą czy panem młodym, ale równie dobrze można ich nagrodzić butelką weselnej wódki, z czego będą na pewno bardzo zadowoleni. To także „maszkom”, a więc nieproszonym gościom weselnym, którzy w niektórych rejonach Polski pojawiają się na weselach i zabawiają gości przez trzy tańce, wręcza się w podzięce kilka butelek wódki.

Wódka weselna – z czego również warto zdawać sobie sprawę – stanowi świetny upominek. Zwykle kupuje się jej dużo więcej niż realnie potrzeba, można więc weselną wódką obdarować na przykład wychodzących gości. W polskiej weselnej tradycji nadal można napotkać się na tak zwane zastawy czy też bramy, tworzone przez osoby, które składają młodej parze życzenia w drodze na wesele, ale nie zostały na nie zaproszone. W podziękowaniu za życzenia w ich ręce trafia właśnie butelka weselnej wódki.

Sprawdzona wódka weselna to gwarancja zadowolenia gości. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker