Styl życia

Dzień Dziecka nad Zalewem Koronowskim

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Oddział Żeglarski PTTK „Pasat” wraz ze Strażą Miejską zorganizowali imprezę plenerową „Bezpieczne wakacje”, połączoną z obchodami Dnia Dziecka. Uczestnikami wydarzenia byli wychowankowie Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo Wychowawczych z Bydgoszczy.

Impreza odbyła się na terenie przystani OŻ „PASAT” w Pieczyskach . Program obejmował konkursy, zawody strzeleckie i pływanie jachtami kabinowymi NESH i WENUS . Zajęcia sportowo-rekreacyjne były przeplatane pogadankami na temat „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczeństwo nad wodą”. Zajęcia edukacyjne przeprowadzili strażnicy miejscy. Wśród nich był przewodnik psa z ulubieńcem najmłodszych, owczarkiem rasy Border Colie „WALKER”.

Natomiast strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gościeradz przeprowadzili warsztaty przeciwpożarowe połączone z praktycznym pokazem  użycia podręcznego sprzętu przeciwpożarowego. Woda lała się ku uciesze bardzo młodych adeptów pożarnictwa. Każdy uczestnik operował sikawką. Co tam się działo. Całe szczęście, że pogoda dopisała.

Było też ognisko i pieczenie kiełbasek, a Restauracja Uniwersytecka przygotowała przepyszną grochówkę. Na koniec zwycięzcy konkursów przepłynęli się motorówką. Klub nie ogranicza się tylko do organizacji wspomnianej imprezy. W okresie letnim OŻ PTTK „Pasat” oferuje młodzieży uczestnictwo w obozach żeglarskich ze szkoleniem na patent oraz obozy dla grup turystycznych.Organizatorzy imprezy OŻ PTTK „Pasat” i Straż Miejska życzą dzieciom i młodzieży – BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker