Wtorek 16 stycznia 2018
KWK

Policjant spotkał się w Tazbirowie z uczestnikami rajdu rowerowego zorganizowanego przez Bydgoską Masę Krytyczną

Fot. Michal Tazbir Fot. Michal Tazbir

Policjant spotkał się  w Tazbirowie z uczestnikami rajdu rowerowego zorganizowanego przez Bydgoską Masę Krytyczną. Rozmawiał z nimi o zasadach poruszania się po drogach jednośladami, a także bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku

W minioną niedzielę kilkudziesięciu uczestników rajdu rowerowego zorganizowanego przez Bydgoską Masę Krytyczną wyruszyło  ze Starego Rynku w Bydgoszczy do Romanowa nad Zalewem Koronowskim. Po dotarciu do Rodzinnego Portu Jachtowego Tazbirowo uczestnicy spotkali się z policjantem Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Cykliści mogli porozmawiać z nim na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą w czasie trwających wakacji.  Przypomnieli też  sobie obowiązujące przepisy dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najmłodszym uczestnikom rajdu sierż.szt. Rafał Wohlfeil z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bydgoskiej komendy przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk. 

Omówił także obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie roweru. Policjant zwrócił szczególną uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych po zmierzchu. Należy używać do tego Tuby Edukacyjnej "Widoczni - Bezpieczni". Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o jego pracy oraz możliwość obejrzenia i zapoznania się z wyposażeniem policyjnego radiowozu. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali pamiątkowe odblaski oraz książeczkę "Poradnik rowerzysty".