Sobota 26 maja 2018

 

Magia matematyki. 20 kwietnia ruszają interaktywne korepetycje w Zielonych Arkadach

Matematyka nie musi być nudna, nie musi być też trudna!  Zielone Arkady zapraszają od  20 kwietnia na wystawę sześciu stref matematycznych.  Wystawa przeznaczona jest głównie dla uczniów szkoły podstawowej: klas od 4 do 6.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku


W Zielonych Arkadach w dniach od 20 kwietnia do 7 maja odbędzie się niecodzienna wystawa matematyczna.  „Kiedy liczymy, mierzymy, ważymy, kalkulujemy, gramy w totka, remontujemy, uprawiamy sport…Za każdym razem korzystamy z osiągnięć matematyki. W życiu codziennym jest ona dla nas tak oczywista, że jej nie dostrzegamy. Nasza wystawa pokaże inną twarz matematyki.” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Na sześciu wyspach tematycznych znajdować się będzie niemal 45 ciekawych, kolorowych eksponatów. Osoby w każdym wieku będą miały szansę sprawdzi swoją wiedzę i lepiej pozna świat liczb. Przewidziano zajęcia dla grup szkolnych, które w godzinach lekcyjnych wezmą udział w interaktywnych zajęciach. Poprowadzą je nauczyciele praktycy z Centrum Edukacyjnego ROBOproject.

- „Zapraszamy pasjonatów świata liczb, ale i tych którzy z niechęcią wspominają lekcje matematyki. Ta wystawa to arcyciekawy sposób na przyjazną naukę.” – dodają organizatorzy. Wydarzenie zorganizowane będzie na poziomie 0, w godzinach działalności centrum handlowego.