Na sygnale

Śmiertelne potrącenie na torowisku w Fordonie. Zginęła 76-letnia kobieta

Kolejna tragedia w Nowym Fordonie. Nie żyje starsza kobieta, potrącona przez tramwaj.

Dzisiaj (w piątek, 26 stycznia 2024 roku) mijają 2 tygodnie od tego, jak 14-letnia dziewczynka poniosła śmierć po potrąceniu przez tramwaj w Fordonie. Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania ulic Akademickiej i Kaliskiego na Przylesiu.

Właśnie wydarzyła się następna tragedia w dzielnicy, ale już na innym osiedlu. W ten piątek rano starsza kobieta została potrącona przez tramwaj w okolicy ul. Kleeberga/Andersa na Bajce, na wysokości siedziby Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – To pani w wieku około 70 lat – mówił nam chwilę później świadek. – Prawdopodobnie chciała iść w stronę ZUS. Nie zauważyła nadjeżdżającego tramwaju. Słyszałem, że przechodziła na czerwonym świetle.

Ruch tramwajów został wstrzymany. Policja wydała komunikat po wypadku. – Około godziny 9:20 dyżurny bydgoskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszej przez tramwaj, realizujący przejazd techniczny. Doszło do tego na ulicy Generała Władysława Andersa w Bydgoszczy, na przejściu dla pieszych, z sygnalizacją świetlną. Nie udało się uratować życia 76-latki.

Komentarze

Powiązane artykuły

4 Komentarzy

  1. i ponownie motorniczy niczemu winien, caly czas powtarzam ze zbyt szybo dojezdzaja do przystankow zdecydowanie. To ze piesi często maja oczy w telefonie albo po prostu zamyśleni. Predkosc, predkosc i jeszcze raz predkosc!!!!

    1. Weź ty się qrwa zastanów co piszesz!
      Motorniczy nie ma szans gdy ktoś wtargnie na tory!! Idąc twoim tokiem myślenia,to motorniczowie powinni pchać tramwaje,wtedy może nikt nie zginie!????
      Jak byś miał trochę oleju we łbie to byś zauważył że przy wczorajszym wypadku, tramwaj dopiero ruszył z przystanku!

  2. Ale co ma prędkość do tego że piesi bezmyślnie wchodzą na czerwony wprost pod tramwaj. Chodzą jak święte krowy i myślą że mają pierwszeństwo. Prosta sprawa. Przestrzegać świateł i nie wchodzić wprost pod nadjeżdżające pojazdy, a nie będzie takich sytuacji. Poza tym droga hamowania tramwaju jest 3x dłuższa niż samochodu… Trochę myślenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker