Na sygnale

Notoryczny podpalacz śmietników w Fordonie trafił do aresztu

69-latek znowu podpalał śmietniki w Fordonie. Tym razem piroman trafił do aresztu na 3 miesiące.

69-letni bydgoszczan jest dobrze znany policjantom z Fordonu. Już wcześniej zatrzymywali go, bo podpalał śmietniki stojące przy ul. Odrzańskiej i Łowickiej. Czasami pożar, który mężczyzna wzniecał, obejmował też wiaty śmietnikowe.

Do ostatniego zdarzenia doszło w poniedziałek (5 czerwca 2023) około godz. 1:00 w nocy przy ul. Łowickiej. Wtedy 69-latek podpalił wiatę z siedmioma śmietnikami. Spaliła się również wiata i stojący przy niej garaż wraz ze znajdującymi się tam sprzętami, m.in. kosiarką do trawy, odśnieżarką, panelami ogrodzeniowymi. Łączna wartość oszacowanych strat wynosi ponad 42 tys. zł.

Kom. Lidia Kowalska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji, mówi: – Mężczyzna został zatrzymany przez fordońskich policjantów tego samego dnia o poranku i przewieziony do komisariatu. Usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Pokrzywdzeni we wszystkich zdarzeniach oszacowali wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 76 tys. zł.

Sąd postanowił aresztować piromana na najbliższe 3 miesiące, a jeszcze 69-latka czeka sprawa w sądzie. Za tego typu przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker