Na sygnale

Plantator konopi trafił za kratki

Bydgoszczanin został aresztowany na dwa miesiące za uprawę konopi indyjskich. Na trop plantacji marihuany wpadli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci zabezpieczyli 95 krzewów konopi indyjskich i gotowy susz roślinny. 38-latek wyposażył plantację w odpowiedni sprzęt do uprawy roślin. Teraz może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie Bydgoszczy znajduje się plantacja marihuany. Trop doprowadził do jednego z mieszkańców miasta. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce zamieszkania. Kryminalni wspólnie z policjantami wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy przystąpili do realizacji.

W piątek rano (6.08.2021) namierzyli podejrzewanego na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy, gdy jechał samochodem. Policjanci zatrzymali go do kontroli. 38-latek nie posiadał przy sobie narkotyków. Następnie udali się z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam po przeszukaniu pomieszczeń również nic nie znaleźli. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy.

Okazało się, że do budynku mieszkalnego przylega pomieszczenie gospodarcze, z którego było słychać szum działających wiatraków. Wejście do pomieszczenia było zamknięte. Natomiast klucze do drzwi posiadał 38-latek. Po wejściu do środka pomieszczenia wszystko się potwierdziło.

W budynku znajdowała się dobrze zaopatrzona plantacja konopi indyjskich. W doniczkach rosły metrowe krzewy. W pomieszczeniach znajdowały się też nawozy, przyrządy do uprawy, urządzenia i systemy nawadniające oraz oświetleniowe. Policjanci zabezpieczyli łącznie 95 krzewów konopi indyjskich oraz gotowy susz. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 38-latka na najbliższe dwa miesiące. 

Informuje kom. Przemysław Słomski

Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker