Na sygnale

Plantator konopi trafił za kratki

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Bydgoszczanin został aresztowany na dwa miesiące za uprawę konopi indyjskich. Na trop plantacji marihuany wpadli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci zabezpieczyli 95 krzewów konopi indyjskich i gotowy susz roślinny. 38-latek wyposażył plantację w odpowiedni sprzęt do uprawy roślin. Teraz może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie Bydgoszczy znajduje się plantacja marihuany. Trop doprowadził do jednego z mieszkańców miasta. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce zamieszkania. Kryminalni wspólnie z policjantami wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy przystąpili do realizacji.

W piątek rano (6.08.2021) namierzyli podejrzewanego na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy, gdy jechał samochodem. Policjanci zatrzymali go do kontroli. 38-latek nie posiadał przy sobie narkotyków. Następnie udali się z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam po przeszukaniu pomieszczeń również nic nie znaleźli. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy.

Okazało się, że do budynku mieszkalnego przylega pomieszczenie gospodarcze, z którego było słychać szum działających wiatraków. Wejście do pomieszczenia było zamknięte. Natomiast klucze do drzwi posiadał 38-latek. Po wejściu do środka pomieszczenia wszystko się potwierdziło.

W budynku znajdowała się dobrze zaopatrzona plantacja konopi indyjskich. W doniczkach rosły metrowe krzewy. W pomieszczeniach znajdowały się też nawozy, przyrządy do uprawy, urządzenia i systemy nawadniające oraz oświetleniowe. Policjanci zabezpieczyli łącznie 95 krzewów konopi indyjskich oraz gotowy susz. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 38-latka na najbliższe dwa miesiące. 

Informuje kom. Przemysław Słomski

Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker