Na sygnale

Bydgoszczanin pomógł złapać złodzieja

Wzorowa postawa bydgoszczanina przyczyniła się do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu bydgoskich policjantów i poszedł za sprawcą, przekazując funkcjonariuszom jego dokładne położenie. Podejrzany 38-latek włamał się do auta i ukradł laptopa. Skradziony łup został odzyskany.
Do zdarzenia doszło w piątek (23.04.2021) przed godziną 10:00 na ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy. Wówczas jeden z bydgoszczan zauważył mężczyznę, który wybijając przednią szybę w zaparkowanym aucie, ukradł z niego laptopa. Sprawca łup schował pod ubranie i zaczął oddalać się w kierunku ulicy Brzozowej.

27-latek widząc tę sytuację zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o zdarzeniu. Na tym jednak nie poprzestał. Zaczął śledzić sprawcę, idąc za nim ulicami Elizy Orzeszkowej i Gabrieli Zapolskiej. Przy jednym ze sklepów przy ulicy Brzozowej sprawca kogoś spotkał. Obaj poszli za sklep.

Świadek ponownie zadzwonił na numer alarmowy i podał dokładną lokalizację. Niemniej jednak, po chwili sprawca poszedł w kierunku pobliskiej szkoły. Dojeżdżający na miejsce patrol skontaktował się telefonicznie ze świadkiem, który podał rysopis sprawcy i doprecyzował jego położenie. Po chwili wskazany mężczyzna był już w rękach policjantów. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego laptopa. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie.

Tam, śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwa tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli w recydywie. Jego historia w policyjnej bazie wykazała, że w ostatnich latach odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Zachowanie świadka w sytuacji, w której się znalazł jest to zachowanie godne naśladowania. Pamiętajmy, że nie reagując na łamanie prawa dajemy przyzwolenie na działalność przestępczą!

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker