Na sygnale

Bydgoszczanin pomógł złapać złodzieja

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wzorowa postawa bydgoszczanina przyczyniła się do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu bydgoskich policjantów i poszedł za sprawcą, przekazując funkcjonariuszom jego dokładne położenie. Podejrzany 38-latek włamał się do auta i ukradł laptopa. Skradziony łup został odzyskany.
Do zdarzenia doszło w piątek (23.04.2021) przed godziną 10:00 na ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy. Wówczas jeden z bydgoszczan zauważył mężczyznę, który wybijając przednią szybę w zaparkowanym aucie, ukradł z niego laptopa. Sprawca łup schował pod ubranie i zaczął oddalać się w kierunku ulicy Brzozowej.

27-latek widząc tę sytuację zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o zdarzeniu. Na tym jednak nie poprzestał. Zaczął śledzić sprawcę, idąc za nim ulicami Elizy Orzeszkowej i Gabrieli Zapolskiej. Przy jednym ze sklepów przy ulicy Brzozowej sprawca kogoś spotkał. Obaj poszli za sklep.

Świadek ponownie zadzwonił na numer alarmowy i podał dokładną lokalizację. Niemniej jednak, po chwili sprawca poszedł w kierunku pobliskiej szkoły. Dojeżdżający na miejsce patrol skontaktował się telefonicznie ze świadkiem, który podał rysopis sprawcy i doprecyzował jego położenie. Po chwili wskazany mężczyzna był już w rękach policjantów. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego laptopa. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie.

Tam, śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwa tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli w recydywie. Jego historia w policyjnej bazie wykazała, że w ostatnich latach odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Zachowanie świadka w sytuacji, w której się znalazł jest to zachowanie godne naśladowania. Pamiętajmy, że nie reagując na łamanie prawa dajemy przyzwolenie na działalność przestępczą!

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker