Na sygnale

Policjanci zatrzymali fałszerzy którzy perfekcyjnie fałszowali różnego typu dokumenty

Członkowie grupy dokonali na ich podstawie wyłudzeń co najmniej 19 pojazdów dostawczych

Szajka  kradła auta z wypożyczali na podstawie sfałszowanych dokumentów. Policjanci zatrzymali  fałszerzy dokumentów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z KW Policji w Bydgoszczy prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.  Jak wynika z ustaleń, w okresie od stycznia do czerwca 2020 r.  grupa działała  w Bydgoszczy  i  na terenie całego kraju. Jej członkowie dokonali wyłudzeń co najmniej 19 pojazdów dostawczych oraz specjalistycznych.  Straty wypożyczalni samochodowych przekroczyły 2 miliony złotych. W celu zawarcia umów oraz wypożyczenia pojazdów członkowie grupy przedkładali podrobione dowody osobiste oraz prawa jazdy.

Zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzeń  usłyszało 11 podejrzanych. Wśród nich znajdują się zarówno osoby, które osobiście wyłudzały auta z wypożyczalni, posługując się sfałszowanymi dokumentami, jak i kierowcy przewożący je do tzw. „dziupli” zlokalizowanych na terenie całego kraju.  Pojazdy te były rozbierane na części. Troje z nich, na wniosek prokuratora, trafiło do aresztu. W celu zapieczenia przyszłych kar prokurator zabezpieczył także mienie podejrzanych, tj. nieruchomości, pojazdy i pieniądze.

W dniu 3 lutego 2020 r. policjanci zatrzymali do sprawy kolejne cztery osoby. W miejscach ich zamieszkania policjanci znaleźli przedmioty świadczące o podrabianiu różnego rodzaju dokumentów, w tym: dowodów osobistych, praw jazdy, świadectw ukończenia szkół, kursów, egzaminów, zaświadczeń o zarobkach oraz różnego rodzaju certyfikatów czy dokumentów urzędowych

Podejrzani posiadali „warsztat” profesjonalnie wyposażony w urządzenia, narzędzia, środki pisarskie i chemiczne, folie i hologramy niezbędne do nielegalnego wytwarzania dokumentów. Oboje usłyszeli zarzuty m.in. zarzuty popełnienia przestępstw podrabiania dokumentów. Sąd Rejonowy w  Bydgoszcz, na wniosek prokuratora, zdecydował o ich aresztowaniu. Oboje są dobrze znani organom ścigania. Odpowiadali już za udział w grupie przestępczej dokującej fałszowania dokumentów -informuje mł. insp. Monika Chlebicz. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker