Na sygnale

Policjanci zatrzymali fałszerzy którzy perfekcyjnie fałszowali różnego typu dokumenty

Członkowie grupy dokonali na ich podstawie wyłudzeń co najmniej 19 pojazdów dostawczych

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Szajka  kradła auta z wypożyczali na podstawie sfałszowanych dokumentów. Policjanci zatrzymali  fałszerzy dokumentów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z KW Policji w Bydgoszczy prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.  Jak wynika z ustaleń, w okresie od stycznia do czerwca 2020 r.  grupa działała  w Bydgoszczy  i  na terenie całego kraju. Jej członkowie dokonali wyłudzeń co najmniej 19 pojazdów dostawczych oraz specjalistycznych.  Straty wypożyczalni samochodowych przekroczyły 2 miliony złotych. W celu zawarcia umów oraz wypożyczenia pojazdów członkowie grupy przedkładali podrobione dowody osobiste oraz prawa jazdy.

Zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzeń  usłyszało 11 podejrzanych. Wśród nich znajdują się zarówno osoby, które osobiście wyłudzały auta z wypożyczalni, posługując się sfałszowanymi dokumentami, jak i kierowcy przewożący je do tzw. „dziupli” zlokalizowanych na terenie całego kraju.  Pojazdy te były rozbierane na części. Troje z nich, na wniosek prokuratora, trafiło do aresztu. W celu zapieczenia przyszłych kar prokurator zabezpieczył także mienie podejrzanych, tj. nieruchomości, pojazdy i pieniądze.

W dniu 3 lutego 2020 r. policjanci zatrzymali do sprawy kolejne cztery osoby. W miejscach ich zamieszkania policjanci znaleźli przedmioty świadczące o podrabianiu różnego rodzaju dokumentów, w tym: dowodów osobistych, praw jazdy, świadectw ukończenia szkół, kursów, egzaminów, zaświadczeń o zarobkach oraz różnego rodzaju certyfikatów czy dokumentów urzędowych

Podejrzani posiadali „warsztat” profesjonalnie wyposażony w urządzenia, narzędzia, środki pisarskie i chemiczne, folie i hologramy niezbędne do nielegalnego wytwarzania dokumentów. Oboje usłyszeli zarzuty m.in. zarzuty popełnienia przestępstw podrabiania dokumentów. Sąd Rejonowy w  Bydgoszcz, na wniosek prokuratora, zdecydował o ich aresztowaniu. Oboje są dobrze znani organom ścigania. Odpowiadali już za udział w grupie przestępczej dokującej fałszowania dokumentów -informuje mł. insp. Monika Chlebicz. 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker