Na sygnale

Kradli w Fordonie i w innych dzielnicach Bydgoszczy katalizatory samochodowe

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Dwaj mężczyźni przyjechali  do Bydgoszczy na „gościnne występy” . Okazało się, że obaj mają związek z kradzieżami katalizatorów. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

Policjanci z Wyżyn zwrócili uwagę na auto marki Renault Megane przemieszczające się w rejonie ulic Łomżyńska a Dunikowskiego. Jechało w nim dwóch mężczyzn, którzy przyglądali się zaparkowanym autom.  Zatrzymali Renault do kontroli drogowej, podczas której obaj mężczyźni byli bardzo nerwowi.  Podczas kontroli osobistej u 23-letniego pasażera policjanci ujawnili 2 woreczki strunowe z białym proszkiem.  Poza tym   kieszeni drzwi funkcjonariusze ujawnili woreczek z amfetaminą. 

-Uwagę policjantów zwróciły narzędzia służące do cięcia rur, krótkofalówki oraz lewarek typu „żaba”. Widząc te narzędzia policjanci od razu wiedzieli, że mężczyźni mogą mieć związek z kradzieżami katalizatorów z zaparkowanych na bydgoskich ulicach pojazdów. 42-letni mieszkaniec powiatu pilskiego oraz 23-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że obaj odpowiadają za kilka kradzieży katalizatorów.  Sprawcy usłyszeli zarzuty. Starszy z nich pięciu kradzieży, których dokonał na osiedlach Wyżyny, Szwederowo, Bartodzieje i Fordon na łączną kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Młodszy mu pomagał przy dwóch z nich. Dodatkowo każdy z nich odpowie również za posiadanie środków odurzających.Prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec nich policyjny dozór- informuje podkom. Lidia Kowalska

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker