Na sygnale

Zaproponował policjantom 15 tys.zł. łapówki za odstąpienie od czynności

Teraz może mu grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Pijany i  będący pod wpływem narkotyków 30-letni mieszkaniec Warszawy prowadząc AUDI Q5 spowodował kolizję na autostradzie A1.  Policjantom zaproponował 15 tys.zł  łapówki za odstąpienie od czynności. Do kolizji doszło w okolicach Drzonowa. Okazało się, że AUDI Q5, jadące w stronę Gdańska, najechało na tył Skody Octavii.

Podczas ustalania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od 30-latka kierującego audi, woń alkoholu. Okazało się, że kierowca ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.  Badanie na zawartość środków odurzających i substancji psychotropowych w organizmie kierowcy  potwierdziło, że 30-latek jest pod wpływem kokainy – relacjonuje asp. Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

 Kierowca AUDI wiedząc, że grożą mu konsekwencje, zaproponował policjantom 15 tys. zł. za odstąpienie od czynności. Mundurowi o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. 30-latek trafił prosto do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty związane z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości i  za spowodowanie kolizji. Teraz może mu grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker