Na sygnale

Zaproponował policjantom 15 tys.zł. łapówki za odstąpienie od czynności

Teraz może mu grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności

Pijany i  będący pod wpływem narkotyków 30-letni mieszkaniec Warszawy prowadząc AUDI Q5 spowodował kolizję na autostradzie A1.  Policjantom zaproponował 15 tys.zł  łapówki za odstąpienie od czynności. Do kolizji doszło w okolicach Drzonowa. Okazało się, że AUDI Q5, jadące w stronę Gdańska, najechało na tył Skody Octavii.

Podczas ustalania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od 30-latka kierującego audi, woń alkoholu. Okazało się, że kierowca ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.  Badanie na zawartość środków odurzających i substancji psychotropowych w organizmie kierowcy  potwierdziło, że 30-latek jest pod wpływem kokainy – relacjonuje asp. Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

 Kierowca AUDI wiedząc, że grożą mu konsekwencje, zaproponował policjantom 15 tys. zł. za odstąpienie od czynności. Mundurowi o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. 30-latek trafił prosto do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty związane z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości i  za spowodowanie kolizji. Teraz może mu grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker