Na sygnale

Policjanci zlikwidowali dwie plantacje marihuany dozorowane przez fotopułapki

Dwie pokaźne plantacje dozorowane przez fotopułapki

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Dwie pokaźne plantacje dozorowane przez fotopułapki i ponad 580 g suszu marihuany zabezpieczyli policjanci w gm. Dobrzyń nad Wisłą. Narkotyki miały czarnorynkową wartość ok 600 tys. zł. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, podejrzewanych o uprawę konopi.

Policjanci  ukrócili nielegalny proceder zabezpieczając 114 sztuk roślin z plantacji w Płomianach i ponad 200 z poletek w Kamienicy.  W domu jednego z podejrzewanych odnaleźli sprzęt do uprawy roślin, susz marihuany, rośliny konopi i fotopułapki, które miały strzec uprawy przed nieproszonymi gośćmi.

Zatrzymano do sprawy pierwszego podejrzanego 25-letniego mieszkańca gm. Dobrzyń nad Wisłą.  Kolejne osoby (24 i 35-latka) policjanci zatrzymali dwa dni później i kolejne dwie (23-lata). Wszystkie zatrzymane osoby są mieszkańcami gm. Dobrzynia nad Wisłą.

-W sumie policjanci zabezpieczyli 359 roślin i ponad 580 g suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok 600 tys. zł. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker