Na sygnale

Policjanci zlikwidowali dwie plantacje marihuany dozorowane przez fotopułapki

Dwie pokaźne plantacje dozorowane przez fotopułapki

Dwie pokaźne plantacje dozorowane przez fotopułapki i ponad 580 g suszu marihuany zabezpieczyli policjanci w gm. Dobrzyń nad Wisłą. Narkotyki miały czarnorynkową wartość ok 600 tys. zł. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, podejrzewanych o uprawę konopi.

Policjanci  ukrócili nielegalny proceder zabezpieczając 114 sztuk roślin z plantacji w Płomianach i ponad 200 z poletek w Kamienicy.  W domu jednego z podejrzewanych odnaleźli sprzęt do uprawy roślin, susz marihuany, rośliny konopi i fotopułapki, które miały strzec uprawy przed nieproszonymi gośćmi.

Zatrzymano do sprawy pierwszego podejrzanego 25-letniego mieszkańca gm. Dobrzyń nad Wisłą.  Kolejne osoby (24 i 35-latka) policjanci zatrzymali dwa dni później i kolejne dwie (23-lata). Wszystkie zatrzymane osoby są mieszkańcami gm. Dobrzynia nad Wisłą.

-W sumie policjanci zabezpieczyli 359 roślin i ponad 580 g suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok 600 tys. zł. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker