Na sygnale

Nożownik z okolic ul. Nakielskiej trafił za kratki

Policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna brutalnie sterroryzował dwóch bydgoszczan. Do napadów użył elementu ramy okiennej z gwoździem, a także noża. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy 02.07.2020 na ulicy Matejki. Sprawca przy pomocy elementu od ramy okiennej z wystającym gwoździem zaatakował idącego mężczyznę. Napastnik zabrał mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony w wyniku pobicia doznał licznych obrażeń i trafił do szpitala.   Typowany przez  kryminalnych mężczyzna był  znany z wcześniejszych podobnych przestępstw. Po kilku dniach trop doprowadził ich w okolicę ulicy Nakielskiej.

Mundurowi w trakcie patrolu zauważyli  poszukiwanego 20-latka. Mężczyzna miał przy sobie zakrwawiony nóż i ślady z krwią na koszulce. Co więcej, miał przy sobie legitymację ZUS-u na nazwisko innej osoby. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.  Jak się okazało, tego samego dnia wczesnym rankiem  napadł na mężczyznę przy ulicy Nadrzecznej. Napastnik bijąc go zażądał od niego amfetaminy. Pokrzywdzony oświadczył, że nie ma żadnych narkotyków. W związku z tym sprawca zabrał mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Następnie, gdy pokrzywdzony zaczął uciekać zadał mu ciosy nożem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące – informuje   kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker