Na sygnale

40-latek zaatakował ekspedientkę, zdemolował sklep i ukradł alkohol

Za tego typu przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 40-letni mężczyzna zaatakował ekspedientkę w jednym ze sklepów na Błoniu. Wybił szybę w oknie i ukradł alkohol. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na najbliższe trzy miesiące .Za tego typu przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło ostatniego dnia czerwca br. około godz. 23:15.   Do sklepu wszedł agresywny klient i kupił małą butelkę alkoholu, po czym wyszedł. Okazało się, że nie na długo. Agresor po kilku minutach wrócił, wulgarnie zwracając się do ekspedientki, zażądał alkoholu. Gdy ta nie chciała mu go podać uderzył z dużą siłą w szybę przy ladzie. Wówczas kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie użyła gazu pieprzowego. Dzięki niemu mężczyzna opuścił sklep. Jednak po chwili znów wrócił i wybijając szybę w oknie ukradł dwie butelki alkoholu i uciekł. Spowodował straty na kwotę ponad 600 złotych.

Policjanci natychmiast ustalili rysopis sprawcy. Na dodatek okazało się, że w sklepie jest zainstalowany monitoring.  Mężczyzna, który go dokonał był już wcześniej zanany policjantom.  Sędzia zdecydował, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska,  Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker