Na sygnale

Wypłynęli na Zalew Koronowski w czasie burzy rowerem wodnym

Szczęśliwie zakończyła eskapada trzech osób. W miniony piątek które wypłynęły one  białym rowerem wodnym w kształcie łabędzia  na Zalew Koronowski. Rejs rozpoczęli tuż przed nadejściem burzy. Na szczęście wszystko skończyło się tylko na strachu. Jednak niech to będzie przestroga dla innych.

Bydgoscy „wodniacy” w miniony piątek  otrzymali zgłoszenie o tym, że kilka godzin wcześniej rowerem wodnym wypłynęły 3 osoby.  Mimo upływu czasu i burzy, która przeszła w tym rejonie, nie wróciły do przystani. Policjanci natychmiast uruchomili łódź motorową i pośpieszyli na poszukiwania. Do działań włączyli się również strażacy z OSP Mąkowarsko. Niemal godzinę służby pływały po akwenach w poszukiwaniu białego rowerka wodnego.

W pewnym momencie ich oczom ukazał się jacht żaglowy, który holował opisywany rower wodny. Okazało się, że osoby nim płynące, gdy nadeszła burza dobiły do brzegu w Krówce Leśnej.Tam  schroniły się w jednym z domków. Po przejściu nawałnicy postanowiły wrócić przy pomocy innych osób i ich sprzętu pływającego.  W tym przypadku na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie – informuje podkom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker