Na sygnale

„Motocykliczni” na drogach powiatu bydgoskiego

Wczoraj bydgoscy policjanci prowadzili działania pn. „Motocykliczni”. Były one ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie pojazdów jednośladowych. Mundurowi zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzających, nieustępujących pierwszeństwa przejazdu, a także nieprawidłowo zachowujących się wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 221 pojazdów, w tym 14 motocykli, ujawnili 130 kierujących jadących z nadmierną prędkością oraz 12 popełniających inne wykroczenia. Zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, a także zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę.

Autor: podkom. Lidia Kowalska

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker