Na sygnale

„Motocykliczni” na drogach powiatu bydgoskiego

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wczoraj bydgoscy policjanci prowadzili działania pn. „Motocykliczni”. Były one ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie pojazdów jednośladowych. Mundurowi zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzających, nieustępujących pierwszeństwa przejazdu, a także nieprawidłowo zachowujących się wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 221 pojazdów, w tym 14 motocykli, ujawnili 130 kierujących jadących z nadmierną prędkością oraz 12 popełniających inne wykroczenia. Zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, a także zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę.

Autor: podkom. Lidia Kowalska

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker