Na sygnale

Nowa metoda oszustwa polegająca na konieczności dopłaty do dezynfekcji paczki

Z konta zniknęło aż 1800 złotych

W dobie pandemii przestępcy wymyślają coraz nowsze sposoby, by się wzbogacić.  Popularną staje się metoda polegająca na konieczności dopłaty do dezynfekcji zamówionej paczki.

Tego typu sms otrzymał w ostatnich dniach mieszkaniec Nakła. Jak wynikało z jego treści, koszt rzekomej dezynfekcji, a tym samym dopłata do zamówionej paczki wynieść miała 50 groszy. W sms-ie zawarty był link, za pośrednictwem którego szybko można było tę opłatę uiścić. Niestety pokrzywdzony nie zorientował się, że ma do czynienia z oszustami. Dokonał przelewu. Okazało się, że zamiast kwoty określonej w wiadomości, z konta zniknęło aż 1800 złotych.

-Policjanci przypominają, że tego typu sms-y to oszustwo. W żadnym przypadku nie należy logować się do swojej bankowości elektronicznej po takich wiadomościach i dokonywać przelewów, gdyż możemy narazić się na utratę pieniędzy. Jedynie ostrożność i spokojna analiza wiadomości, jakie do nas przychodzą uchronić nas może przed oszustami – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker