Na sygnale

Włamali się do mieszkania i ukradli skrzynkę z szesnastoma piwami

Zgłoszenie od świadka zdarzenia oraz szybka reakcja policjantów.  Mundurowi zatrzymania dwóch mężczyzn i kobietę. Zgrana ekipa włamała się do mieszkania i ukradła skrzynkę z szesnastoma piwami. Wszyscy sprawcy poniosą odpowiedzialność karną.

W minioną sobotę dokonano włamania do budynku przy ul. Rycerskiej.   Po dojechaniu na miejsce, przed budynkiem, policjanci zastali 57-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 i 49 lat. Jeden z nich niósł skrzynkę z zawartością 16 piw. Osoby zapytane o fakt kradzieży z włamaniem zgodnie stwierdziły, że nic na ten temat nie wiedzą, gdyż wracają z pętli tramwajowej. Nie potrafiły też powiedzieć skąd mają alkohol.

Podczas czynności do policjantów podszedł zgłaszający, który potwierdził, że legitymowane osoby dokonały przed chwilą włamania do lokalu mieszkalnego. Po wybiciu szyb sprawcy weszli do środka, a po chwili wyszli ze wspomnianym łupem. W związku z tym „wspólnicy” zostali  przewiezieni do śródmiejskiego komisariatu.  Na dodatek okazało się, że 38-latek działał od w warunkach recydywy zatem musi liczyć się ze zwiększonym wymiarem kary za to przestępstwo.

-Zdecydowane i natychmiastowe działanie świadka włamania, który powiadomił o sytuacji policję oraz patrolu z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu pozwoliły zatrzymać sprawców przestępstwa na gorącym uczynku. Podziękowania należą się świadkowi, który zauważył niepokojącą sytuację, zareagował i powiadomił policję – informuje podkom. Lidia Kowalska

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker