Na sygnale

W szpitalu w Grudziądzu zmarły dwie pacjentki zakażone wirusem COVID-19

W szpitalu w Grudziądzu zmarły dwie pacjentki zakażone wirusem COVID-19Pierwsza leczyła się w placówce od 29 marca, druga przyjechała wczoraj  z oddziału hematologii w Toruniu.

-Pierwsza zmarła 80 – letnia kobieta, przebywająca w placówce od 29 marca, mająca współistniejące choroby sercowo-naczyniowe.

-Druga kobieta to 64 – letnia pacjentka przewieziona wczoraj z oddziału hematologii szpitala miejskiego w Toruniu. Kobieta miała współistniejącą chorobę hematologiczną.w szpitalu

– W Grudziądzu zmarł jeszcze jeden pacjent także przewieziony z hematologii w Toruniu, u którego nie potwierdzono koronawirusa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wirus

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego z przykrością informuje o śmierci dwóch pacjentek, u których potwierdzono zakażenie COVID-19.

Zmarła 80 – letnia kobieta, przebywająca w placówce od 29 marca, mająca współistniejące choroby sercowo-naczyniowe. Druga kobieta to 64 – letnia pacjentka przewieziona wczoraj z oddziału hematologii szpitala miejskiego w Toruniu. Kobieta miała współistniejącą chorobę hematologiczną.

Z informacji Polskiego Radia PiK wynika też, że w szpitalu w Grudziądzu zmarł jeszcze jeden pacjent także przewieziony z hematologii w Toruniu, u którego nie potwierdzono koronawirusa.

W czwartek okazało się, że 14 pacjentów i 8 osób z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika jest zakażonych koronawirusem. Oddział hematologii został zamknięty w środę z powodu potwierdzenia koronawirusa u jednej z pacjentek, która już 30 marca została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Po otrzymaniu potwierdzenia o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 zlecono badania pozostałych hospitalizowanych i personelu.

Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował w czwartek, że łącznie zbadano już 37 próbek pobranych od pacjentów oddziału i od personelu. Zakażone są 22 osoby. Chorych na COVID-19 jest 14 pacjentów i 8 członków personelu (w tym 3 lekarzy). W piątek aktualizując te dane przyznał, że znane są już wyniki 75 osób i pozytywne wyniki uzyskano u 30 z nich.

– Osiem kolejnych pozytywnych wyników dotyczy głównie personelu szpitala – podkreślił w piątek włodarz miasta.

20 chorych – 14 z pozytywnym wynikiem badań w kierunku koronawirusa i 6 z negatywnym – zostało w czwartek przetransportowanych do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.

 Grudziądz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker