Na sygnale

W weekend pod czujnym okiem policyjnego drona były górki w Fordonie

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na miejsca rekreacyjne. Nałożyli 10 mandatów karnych.

Przez weekend  od 27-29.03.2020  policjanci  skontrolowali 65 miejsc gromadzenia się osób. Mundurowi nałożyli 10 mandatów karnych. Wobec trzech osób sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Natomiast w siedmiu przypadkach zastosowali pouczenie. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy były tzw. górki w Fordonie przy Dolinie Śmierci.

Ponadto, skontrolowali środki publicznego transportu zbiorowego. W jednym przypadku kontrola zakończyła się ukaraniem mandatem karnym. W pozostałych pięciu przypadkach policjanci zastosowali pouczenie.

Miniony weekend, a w szczególności słoneczna oraz ciepła sobota zachęcała do wyjścia na spacer.Obserwowali między innymi jeden z najpopularniejszych punktów rekreacyjnych w Bydgoszczy, czyli rejon Myślęcinka. Z uwagi na rozległy teren tych miejsc, do obserwacji policjanci wykorzystali drona. Dzięki niemu funkcjonariusze sprawdzali czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych zasad bezpieczeństwa. W przypadku wychwycenia miejsca gromadzenia się ludzi, na miejsce wysyłany był patrol. Na szczęście większość mieszkańców zachowała się odpowiedzialnie. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker