Na sygnale

Oszukał policjantów. Wracał z imprezy i chciał aby radiowóz odwiózł go do domu

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

Pomysłowość ludzka nie zna granic, a może ściągnąć konsekwencje i odpowiedzialność karną. Mężczyzna powiadomił policję o rozboju. Policjanci zebrali dowody na to, że to fikcja.

W nocy policjanci podjęli interwencję, po tym jak zostali powiadomieni o rozboju. 22-letni mężczyzna zgłosił, że zaatakowało go dwóch sprawców. Pobili go i ukradli portfel z pieniędzmi i kartę do bankomatu. Podczas analizy materiałów, wiele wątków do siebie nie pasowało. Policjanci nabrali podejrzeń, że zdarzenie to fikcja. Nie mylili się. Utwierdził ich w przekonaniu zapis monitoringu z pobliskiej stacji paliw.

Zawiadamiający wszystko wymyślił. Przyznał, że gdy wracał  po 1.00 w nocy do domu, z imienin od kolegi. Nie miał jak wrócić do domu. Wtedy wpadł na pomysł, że zgłosi przestępstwo, a patrol wówczas zawiezie go do domu. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty dotyczące fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i składaniu fałszywych zeznań. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu                                                                                                                                                                                                                              

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker