Na sygnale

Za znęcania się nad psem grozi 44-letniej kobiecie do 3 lat więzienia

Pies był w fatalnym stanie, w szyję miał wrośnięty łańcuch, był zapchlony i cierpiał na grzybicę

Skrajnie zaniedbany i z wrośniętym w szyję łańcuchem owczarek niemiecki trafił do weterynarza w Świeciu. Zaalarmowani o tym policjanci bardzo szybko namierzyli kobietę, która zgotowała psu taki los. 44-letnia mieszkanka powiatu grudziądzkiego usłyszała już zarzuty. Teraz grozi jej do 3 lat więzienia.

 W ubiegłym tygodniu  do weterynarza w Świeciu został przywieziony pies,  o którym jedna z  mieszkanek Świecia,  dowiedziała się że został porzucony na jednej z posesji na terenie gminy Bukowiec. Kobieta znalazła suczkę przy budzie na łańcuchu. Pies był w fatalnym stanie, w szyję miał wrośnięty łańcuch, był zapchlony i cierpiał na grzybicę. O całym zajściu policję powiadomiła wolontariuszka ze schroniska w Świeciu.  Dochodzeniowcy z Bukowca dołożył wszelkich starań, aby jak najszybciej namierzyć właściciela psa.  
-Udało się już przedstawić zarzut 44-letniej kobiecie. Za znęcanie się nad psem grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Pies jest obecnie pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Świeciu, dochodzi do zdrowia-informuje mł.asp. Julia Świerczyńska, p.o. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker