Na sygnale

Odpowie przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych

Mieszkaniec Solca Kujawskiego odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Do zdarzenia doszło, gdy załoga pogotowia chciała udzielić 24-latkowi pomocy medycznej. Wówczas ten wyładował na nich swoją agresję. Został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów.

W minioną sobotę (08.02.2020) patrol z soleckiego komisariatu został wezwany do interwencji w mieszkaniu na ul. Toruńskiej. Tam na policjantów czekali ratownicy medyczni, którzy mieli problem z agresywnym pacjentem. Mężczyzna, któremu chcieli udzielić pomocy, zaczął się z nimi szarpać i kierować pod ich adresem wulgaryzmy i groźby karalne. Widząc zachowanie 24-latka ratownicy wezwali na miejsce policjantów. Ci chwilę później obezwładnili agresora i go zatrzymali w policyjnym areszcie.

Wczoraj (10.02.2020) śledczy z soleckiego komisariatu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mu zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych oraz kierowania pod ich adresem gróźb karalnych.Prokurator wobec 24-latka zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Teraz podejrzany, za swoje postępowanie, odpowie przed sądem – informuje podkom. Lidia Kowalska

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker