Na sygnale

Na lewo” pobierał prąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia

Kryminalni z Nakła ustalili, że w jednym z domów w Występie ktoś kradnie prąd. Z nielegalnego przyłącza będzie tłumaczył się 50-letni mieszkaniec posesji. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty, a za kradzież energii grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.    

Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Występu prawdopodobnie nielegalnie pobiera prąd. Już na pierwszy rzuty oka widać było, że przyłącze prądu zrobione jest „na lewo”.  50-letni mieszkaniec posesji zgodnie z prawem miał licznik na tzw.: doładowanie. Jednak zamiast je dokupić postanowił zaoszczędzić.

Mężczyzna wpiął się bezpośrednio do rozgałęźnika instalacji zasilającej dom z pominięciem licznika i bezpieczników. Na miejsce zostali wezwani przedstawiciele przedsiębiorstwa branży energetycznej. Po dokonaniu wyceny strat przez pokrzywdzone przedsiębiorstwo, 50-latek usłyszy zarzuty kradzieży energii elektrycznej, za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker