Na sygnale

Łapówką próbowała załatwić parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych

Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zarzutami dla 36-latki zakończyło się parkowanie przez nią auta na miejscu dla niepełnosprawnych. Kobieta chcąc uniknąć mandatu wręczyła policjantom pieniądze. Na dodatek nie widziała nic złego w swoim zachowaniu.Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci  zwrócili uwagę na zachowanie kobiety, która przyjechała do sklepu przy ul. Fabrycznej osobowym Nissanem. Nie zważając na oznakowanie zaparkowała na miejscu postojowym przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Policjanci podjęli wobec niej interwencję. Okazało się, że kobieta nie widzi nic złego w tym, że zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych. Za popełnione przez nią wykroczenie policjanci ukarali ją mandatem karnym w kwocie 500 złotych i pięcioma punktami karnymi.

Kobieta oświadczyła, że przecież można to inaczej załatwić. Stwierdziła z uśmiechem, że „można się dogadać, że da na dobry obiad i pojedzie dalej”. Włożyła do kieszeni kurtki funkcjonariusza 100 złotych. Wówczas policjanci poinformowali ją, że nie tylko odpowie za wykroczenie, ale również za przestępstwo udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci przewieźli  36-latkę do komisariatu. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty związane z popełnionym przestępstwem i wykroczeniem.Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker