Na sygnale

Na porodówkę w policyjnej eskorcie

Policjanci żnińskiej „patrolówki”, będący w Łabiszynie, zostali poproszeni o pomoc przez jednego z kierowców. Zdenerwowany mężczyzna poinformował policjantów, że jego żona zaczęła rodzić w drodze do szpitala. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów zapewnili pilotaż do placówki medycznej, dzięki czemu kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

Wczoraj (19.12.19) około godz. 17.30 w Łabiszynie na ul. Szubińskiej do policjantów żnińskiej „patrolówki” podjechał zdenerwowany kierowca. Poinformował mundurowych, że żona, która wraz z nim podróżowała samochodem, zaczęła rodzić. Mężczyzna obawiał się o zdrowie żony i dziecka, dlatego prosił policjantów o pomoc.

Funkcjonariusze bez chwili wahania podjęli decyzję o pilotażu samochodu do jednego ze szpitali na terenie Bydgoszczy. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, poinstruowali kierowcę, w jaki sposób ma się zachowywać podczas jazdy za nimi i sprawnie przeprowadzili pojazd z rodzącą kobietą.

Dzięki pomocy mundurowych mieszkanka powiatu żnińskiego szybko trafiła pod opiekę lekarzy – informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker