Na sygnale

Fordońscy bezdomni mogą liczyć na pomoc

Dzielnicowy z komisariatu w Fordonie sierż. szt. Marcin Rudewicz wspólnie ze strażnikiem miejskim Mariuszem Kolendą z Referatu w Fordonie skontrolowali miejsca, gdzie przebywają bezdomni.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy policję i straż miejską o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na bezdomnych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia.

-Bydgoska policja,  jak co roku, ponownie apeluje do mieszkańców, aby o osobach bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi Policji tel. 997, 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej  986. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną działania mające na celu udzielenie pomocy – apeluje: asp. szt. Łukasz Lewandowski/ KP Bydgoszcz-Fordon

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker