Na sygnale

Podejrzany 26-latek parał się na dużą skalę uprawą zabronionych roślin

26-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności

Mieszkaniec podszubińskiej wsi został zatrzymany po tym, jak kryminalni znaleźli w użytkowanych przez niego pomieszczeniach znaczne ilości marihuany. Mężczyzna  parał się też uprawą zabronionych roślin. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Szubin zlokalizowana jest plantacja marihuany. Weryfikując swoje ustalenia pojechali pod ustalony adres, gdzie zastali 26-latka. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mundurowi znaleźli susz o łącznej wadze ponad 300 gramów. Potwierdziła się także informacja, że podejrzany parał się uprawą zabronionych roślin. Plantacja zlokalizowana była przy budynkach gospodarczych. Część roślin jeszcze rosła, a część była już ścięta.

Podejrzany usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości marihuany oraz za jej uprawę. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 26-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker