Na sygnale

Policjanci z Bydgoszczy na terenie Niemiec zatrzymali poszukiwaną za zabójstwo Dorotę K.

Kobieta ma do odbycia karę za zabójstwo do którego doszło w 2008 roku

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli bardzo precyzyjne informacje. Umożliwiły one zatrzymanie na terenie Niemiec poszukiwaną Dorotę K. Kobieta ma do odbycia karę za zabójstwo, do którego doszło w Bydgoszczy na Osowej Górze w 2008 roku.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych prowadzili sprawę poszukiwawczą od 2014 roku. Wówczas otrzymali list gończy wystawiony przez sąd w Bydgoszczy za Dorotą K., która nie powróciła do zakładu karnego, korzystając z przerwy w karze.

Praca przy poszukiwaniach nie była łatwa. Przełom nastąpił w ostatnim czasie. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli bardzo precyzyjna informację, o miejscu pobytu p. Doroty K. na terenie Niemiec. Wspólna praca z policjantami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP pozwoliła na przekazanie niemieckiej policji, że kobieta przebywa w miejscowości Wuppertal.

Dziś (22.10) na terenie Niemiec policjanci zatrzymali Dorotę K. poszukiwaną od 2014 roku. Kobieta pozostaje w rękach niemieckiej policji. Dosłownie wczoraj media przypomniały sylwetkę poszukiwanej Doroty K., gdyż byłą ona jedną z osób, których wizerunek został rozpropagowany w kampanii Europolu „Crime has no gender” – „Przestępstwo nie ma płci”.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker