Na sygnale

Kierowca Hondy nie zapanował nad automatyczną skrzynią biegów i uderzył w dom

Honda taranowała wszystko co było na jej drodze

Policjanci z Grudziądza likwidowali skutki niecodziennej i groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Zdarzenie spowodował kierowca Hondy, który nie zapanował nad autem z automatyczną skrzynią biegów. Rozpędzony samochód zatrzymał się dopiero po tym jak uderzył w budynek. Na szczęście w pobliżu nie było osób i w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mundurowi ukarali kierowcę mandatem.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Za kierownicę zaparkowanej hondy wsiadł 25-letni mężczyzna, który uruchomił niedawno nabyty pojazd. Samochód z automatyczną skrzynią biegów od razu z impetem ruszył do przodu.  Jego kierowca zupełnie nie panował nad tym co się dzieje.

Pojazd zatrzymał się dopiero po tym jak przejechał przez chodnik i uderzył w schody budynku, po drodze przewracając znak drogowy i uszkadzając słup z latarnią uliczną.

Funkcjonariusze na miejscu zastali roztrzęsionego kierowcę. Okazał się nim  25-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna był trzeźwy. Sprawca kolizji miał prawo jazdy.  Nie poradził sobie jednak  w prowadzeniu auta z automatyczną skrzynią biegów. Kierowca miał dużo szczęścia, że w pobliżu nie było żadnych osób i nie wyrządził nikomu krzywdy. Zdarzenie skończyło się na stratach materialnych i mandacie. Niech będzie przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy po raz pierwszy wsiadających do aut z automatyczną skrzynią biegów i nie mają pojęcia jak się zachować – informuje asp. sztab. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu

.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker