Na sygnale

21-latek prowadził swoje BMW wbrew sądowemu zakazowi

Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Mroteccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW który prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Mroczy  zauważyli BMW, za którego kierownicą siedział znany im służbowo 21-latek. Z wiedzy, jaką dysponowali mundurowi wynikało, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W przeszłości prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków.

Już po chwili BMW zostało skontrolowane. Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły. Wobec 21-latk sąd wydał zakaz i przez najbliższe dwa lata w ogóle nie powinien on prowadzić auta. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowca został zwolniony i otrzymał wezwanie do stawiennictwa w komisariacie.

Niebawem 21-latek usłyszy zarzuty za złamanie sądowego zakazu, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, do którego niebawem trafią materiały postępowania – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker