Na sygnale

38-letnia kobieta próbowała skoczyć pod pociąg z wiaduktu kolejowego

Dzięki współdziałaniu mundurowych udało się uratować desperatakę

Inowrocławscy policjanci, sierż. szt. Arkadiusz Ciupa i sierż. szt. Tomasz Dąbrowski wraz z mł. asp. Pawłem Derenda, strażakiem inowrocławskiej PSP, powstrzymali 38-latkę, która chciała popełnić samobójstwo. Kobieta próbowała skoczyć z wiaduktu kolejowego, ale dzięki współdziałaniu mundurowych udało się ją uratować.

Wczoraj dyżurny inowrocławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która weszła na barierkę wiaduktu kolejowego w Inowrocławiu. Sierż. szt. Arkadiusz Ciupa i sierż. szt. Tomasz Dąbrowski skierowani na miejsce zobaczyli kobietę, która stała już po drugiej stronie barierki.  Jej zachowanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości, że zamierza targnąć się na życie, skacząc z tego wiaduktu. Sierż. szt. Tomasz Dąbrowski natychmiast zaczął rozmowę z kobietą, próbując odżegnać ją od zamiaru samobójstwa. W tym czasie sierż. szt. Arkadiusz Ciupa skontaktował się z dyżurnym inowrocławskiej komendy, by ten wezwał  pozostałe służby ratunkowe, spowodował zatrzymanie przepływu prądu w trakcji kolejowej i wstrzymanie ruchu pociągów na tej trasie.

W trakcie prowadzonych przez policjantów negocjacji, przybyli na miejsce strażacy rozłożyli tzw. skokochron. Na wiadukt po stronie, po której była kobieta wszedł strażak, mł. asp. Paweł Derenda. W pewnym momencie 38-latka puściła siatkę stanowiącą przedłużenie barierki wiaduktu. Na szczęście  strażak zdążył ją chwycić za rękę. Policjanci pomogli mu i wspólnie przeciągnęli kobietę na chodnik, gdzie załoga pogotowia  udzieliła jej pomocy. Warto wspomnieć, że sierż. szt. Arkadiusz Ciupa i sierż. szt. Tomasz Dąbrowski w takiej sytuacji znaleźli się nie po raz pierwszy. W tym roku zostali wyróżnieni Kryształowym Sercem za udzielenie pomocy młodemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo – informuje st. sierż. Michał Parzyszek w zastępstwie Oficera Prasowego KPP Inowrocław Wydział Prewencji KPP Inowrocław.
 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker