Na sygnale

Wpadli członkowie grupy zajmującej się włamaniami do bankomatów

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy po serii włamań do bankomatów, od razu przypuszczali, że w przestępstwach tych mogą działać te same osoby. Zaczęła się „mrówcza” praca mająca na celu ustalenie sprawców i rozpracowanie grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się włamaniami do bankomatów.

Policjanci z Torunia otrzymali zgłoszenie o nieudanej próbie włamania do bankomatu w Przysieku. Po dokładnym sprawdzeniu okolicy w lesie odnaleziono Forda Mondeo. Policyjny pies podjął trop i doprowadził policjantów do 32-letniego mieszkańca Torunia, który okazał się jednym ze sprawców. Tego samego dnia policjanci zatrzymali na ulicach Bydgoszczy kolejnego ze sprawców ,34-letniego Ukraińca. Obaj decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu policjanci z  KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali trzeciego wspólnika, 31-letniego Ukraińca. Wobec niego prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru, zakazu opuszczania Polski i zatrzymaniu paszportu. Z informacji, które posiadają policjanci wynika, że mężczyźni mogli usiłować włamać się do bankomatów także w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim i Mikołajkach (woj. pomorskie). Stosowali różne metody. A to usiłowali wysadzić bankomat, a to wyrwać go i zabrać ze sobą, a nawet przy użyciu łomu go otworzyć. Za każdym razem nieudolni. Możliwe są w tej sprawie następne zatrzymania – informuje podinsp. Monika Chlebicz,
Rzecznik Prasowy  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker